विश्वकप क्रिकेटमा विराट कोहलीको २० हजार रन बनाउन सफल

19

एजेन्सी / भारतीय क्रिकेट टिमका कप्तान विराट कोहलीले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा २० हजार रन बनाउन सफल भएको छ । उनले सबैभन्दा कम इनिङमा रन बनाएका थिए ।

उनले  इंग्ल्याण्ड र वेल्समा भइरहेको १२ औं संस्करणको आईसीसी विश्वकपको वेस्ट इण्डिजविरुद्धको खेलमा ३७ रन जोड्दै थोरै इनिङमा २० हजार रन पूरा गर्ने पहिलो खेलाडी बनेका हुन् । वेस्ट इण्डिजविरुद्ध कोहलीले २४ औंँ ओभरको चौथो बलमा वेस्ट इण्डिजका कप्तान जेसन होल्डरको बलमा १ रन लिँदै ३७ रन जोडेपछि २० हजार रन पूरा गरेका हुन् ।यससँगै कोहलीले भारतकै सचिन तेन्दुलकर र वेस्ट इण्डिजका ब्रायन लाराको नाममा रहेको कीर्तिमान तोडेका छन् । उनीहरुले ४५३ इनिङमा यो रेकर्ड बनाएका थिए । कोहलीले अहिलेसम्म टेस्ट, एक दिवसीय र टी २० गरी ४१७ इनिङमात्रै खेलेका छन् । उनले टेस्टमा १३१, एक दिवसीयमा २२४ र टी २० मा ६२ इनिङ्समा ब्याटिङ गरेका छन् ।

२० हजार अन्तर्राष्ट्रिय रन बनाउने कोहली विश्वका १२ औंँ खेलाडी पनि बनेका छन् ।उनी २० हजार रन बनाउने विश्वको १२ औंँ र भारतको तेस्रो खेलाडी बनेका छन् । भारतका सचिन र राहुल द्रविडले पनि २० हजार रन पूरा गरेका थिए । कोहलीले अहिलेसम्म एक दिवसीयमा ११ हजार ८७ रन टेस्टमा ६ हजार ६ सय १३ र टी–२० मा २ हजार २ सय ६३ रन बनाइसकेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here