प्रजातन्त्र समर्थकका नेता वोंग पक्राउ

41

एजेन्सी / हङकङमा प्रहरीले प्रजातन्त्र समर्थक नेता जोशुआ वोंगलगायत तीन जनालाई पक्राउ गरेको छ । प्रहरीले पक्राउको पुष्टि भने अझै गरेको छैन । हङकङमा प्रजातन्त्र समर्थकको प्रदर्शन अझै जारी नै छ । उनलाई प्रहरीले यस हप्ताको प्रदर्शन भन्दा ठीक अघि गिरफ्तार गरिएको हो । वोंग यस वर्ष मात्र १ जुनमा जेलबाट रिहा भएका थिए ।

हङकङमा सन् २०१९को प्रजातन्त्र प्रदर्शनको क्रममा जोशुआ वोंग ठूलो अनुहारको रुपमा देखा परेका हुन् । डेमोसिस्टो नामक संस्थाले नेतृत्व गरिरहेको लोकतन्त्र समर्थक आन्दोलन चरम सीमामा पुगेको छ । डेमोकोस्टो युवाहरूको संगठन हो जसले हंगकंगमा प्रजातन्त्रको समर्थनमा सप्ताहन्तमा कार्य गर्दछ । २२ वर्षका जोशुआ वोंग, एग्नेस चौ र २६ वर्षका नेथन ल डेमोकोस्टोका प्रमुख नेताहरू हुन् । ७९ दिनसम्म विरोधका समयमा धेरै क्षेत्रहरुको स्थिति बिग्रिएको थियो ।

२२ वर्ष पुरानो प्रजातन्त्र समर्थक जोशुआ वोंगलाई यसभन्दा पहिले पनि छाता आन्दोलनमा संलग्न रहेको कारण पक्राउ गरिएको थियो । कलेजका विद्यार्थीहरूले ठूलो संख्यामा सन् २०१४ मा प्रजातन्त्रको समर्थनमा भाग लिएका थिए । उनले आन्दोलनमा भाग लिएको कारण झन्डै १०० दिन जेलमा बिताउनु परेको थियो । वोंगलाई सन् २०१८ मा नोबेल शान्ति पुरस्कारका लागि मनोनित गरिएको थियो ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here