युराेकपमा स्पेन फाइनल पुग्याे

10

काठमाडाैं । जारी युराेकप २०२४ काे स्पेन फाइनलमा पुग्न सफल भएकाे छ ।

जर्मनीको म्युनिखमा भएको पहिलो सेमिफाइनलमा फ्रान्स माथि २–१ गोल अन्तरको पुनरागमन जित दर्ता गर्दै स्पेनले १२ वर्ष पछि युरोको फाइनलमा स्थान सुरक्षित गरेको हो । नवौं मिनेटमा नै फ्रान्सले लिएको अग्रता भंग गर्दै स्पेन उपाधि नजिक पुगेको हो । किलियन एमबाप्पेको क्रसमा रान्डाल कोलो मुआनीले हेडर गोल गर्दै फ्रान्सलाई अग्रता दिलाए । २१औं मिनेटमा स्पेनले बराबरी गोल गर्यो । १६ वर्षीय लामिन यमालले बक्स बाहिरबाट गरेको उत्कृष्ट प्रहार गोल भएको हो ।

त्यसको चार मिनेटपछि नै २५औं मिनेटमा स्पेनले अग्रता लियो । जिसस नाभासको क्रस क्लियर भएपछि बक्स भित्र नै ड्यानी ओल्मोले विजयी गोल गरेका हुन् ।

तीन पल्टको च्याम्पियन स्पेन युरो इतिहासमै लगातार ६ खेल जित्ने पहिलो टिम बनेको छ र अब चौथो उपाधिबाट एकै खेल मात्र टाढा छ । स्पेनले आज हुने इङ्ल्यान्ड र नेदरल्याण्ड्स बीचको दोस्रो सेमिफाइनलको विजेतासँग फाइनल खेल्नेछ । स्पेन २०१२ पछि पहिलो युरो उपाधिको खोजीमा छ ।

२०१२ को फाइनलमा इटालीलाई ४–० गोलअन्तरले पराजित गर्दै लगातार दोस्रो पटक उपाधि जितेको स्पेन फेरी युरो च्याम्पियन बन्ने प्रयासमा छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here